Zájezd do Istanbulu, Turecko - jednodenní nebo dvoudenní

 

 

 ISTANBUL

 

 

/1 nebo 2 dni – každé pondělí a čtvrtek od 1 června do 15 září /

 

 

Odjezd v 21:00 hodín z Careva /Staré autobusové nádraží/, 21:10 z Lozence /Autob. nádráží/, Kiten 21:20 /autobusové nádraží/, 21:30 Primorsko /Semafory/, 21:45 Sozopol /náměstí Černo more/, 22:00 Černomorec /, 22:15 Burgas /ul.“Bulair“/ 

 

 

1-ní den:

 

Příjezd kolem 7 hod. ráno. Panorámní projíždka po Istanbulu, přejezd  po jednom ze dvou vysutých mostu do Azijské částí města, ktery jsou mezí největší na světě, uvidíte -Bospor,  záliv - Zlatého rohu, Galatskou věž, Dívčí věž, palác Bejlerbej, palác Dolmabachče saraj, Čiraan palác saraj, nejkrásnější mešity v renesančním a v barokovém  stylu.

Pěší tůra po staré částí města s návštěvou „Modré mešity“ Sultan Ahmet, náměsti Hyporum а Svaté Sofii (podle přání).

 

Volny čás na návštěvů největšího krytého Bazáru na světě „Kapala Čarši“ anebo jiních hystorických památek. Fakultativně – projíždka po Bosporu lodí v nejteplejší částí dne /13:00 h./.

 

Odjezd v 18:00 h

 

U dvoudenního zájezdu je možnost organizované návštěvě tureckého atraktivního podniku, show v orientalním stylu – bříšní tance a exotická orientalní kuchyň /Orient Haus nebo Gar variete /, nocleh v *** em hotelu.

 

 

2-hý den:

 

Snídaně v restauraci hotelu. Možnost navštívit sultanský palác Dolmabachče saraj /09:00 h./ a obrovský akvárium Turkoazoo /13:00 h./. Volný čás na návštěvu Krytého bazáru Kapala čarši a Egyptského trhu nebo jiních obchodů.


Odjezd v 17:00 h

 

 

CENA:

 

1 den - 50 €

2 dni  - 75 €